Příběhy z poradny

Na této stránce se postupně setkáte se skutečnými příběhy klientů. Jména jsou změněna, aby bylo ochráněno jejich soukromí.

 

Malý a velký muž (zadrhávání v řeči)

Bylo deštivé jarní odpoledne tak chladné, že bylo třeba zapnout elektrický přímotop. O to víc se  v místnosti rozvoněl aromaolej nakapaný na keramické sluníčko.  Kapky deště prudce dopadaly na okení parapet. Uvnitř bylo příjemno a útulno.

Ti dva seděli proti mě. Malý a Velký. Osmiletý syn a tatínek. Hleděly na mě dva páry naprosto stejných očí. Sehraná dvojka.  Oba velcí sympaťáci.

Toho malého trápilo zadrhávání v řeči. Nepříliš silné, ale postačující na to, aby si ho spolužáci dobírali, častovali ho nepříjemnými poznámkami a aby se cítil blbě hlavně při zkoušení či podobných situacích, kdy na něj byla soustředěna pozornost.

Začala jsem standardním postupem...

Pro pokračování klikněte zde


Můžeš se bát aneb o kouzelné větě

Shodou okolností i tento příběh je o zhruba stejně starém klukovi. Říkejme mu Péťa.

Péťu přivedla maminka a vyprávěla o něm, že ze školy nosí samé jedničky, je sportovně nadaný, normálně poslušný ale bojí se snad všeho, čeho se osmiletý kluk bát může a ještě kousek navíc. Zatímco maminka povídala, tak i Péťa svým chováním potvrzoval její slova. Nemluvil, byl celý ztuhlý, nastražený. Zkusila jsem ho nejdříve uvolnit, abychom spolu vůbec mohli pracovat, ale moc se mi to nepodařilo. Napadlo mě použít jednu kouzelnou větu, kterou znám z konstelcí.

Jak to pokračovalo s Peťou se dozvíte zde.


Bezmocný vztek

Dnešní příběh bude o dospělém muži, který se potýkal s problémy školáka. Setkala jsem se s ním před několika lety. Jemu bylo asi 35 let a byl hrdým otcem čtyřleté holčičky. O ní a její maminku se chtěl řádně postarat, jak to náleží pravému muži. Podařilo se mu získat dobře ohodnocenou práci. Podmínkou byla maturita. A i tady měl štěstí, protože zaměstnavateli stačilo to, že začal studovat, aby si potřebné vzdělání doplnil. Což o to, motivaci měl velkou, ale mozek stávkoval. Ze začátku to mnoho neřešil a pokládal to za rozjezdové potíže. Od učňovských zkoušek uplynula už dost dlouhá doba. Teprve po dost dlouhé době trápení se obrátil na mě, aby svůj problém vyřešil.

Pro pokračování klikněte zde


Nejsem dobrá máma

Dnes mám pro vás jeden příběh, který začal v době prehistorické, tj. v době před AFT. Tehdy jsem nejčastěji ještě používala  kineziologii-One Brain. Nejde o metody, jen chci naznačit, že to je dost dávno.

Obrátila se na mě mladá maminka na mateřské dovolené. Jejím tématem byly na první pohled nevysvětlitelné stavy úzkosti.  Manželství měla pohodové,  zdravou  a úžasnou dceru, manžel je dobře zajišťoval finančně.

Kde tedy byl zdroj úzkosti?

Pro pokračování klikněte zde

 

Nahoru

 

Tisknout stránku

Volejte, pište!

Rady, dotazy, objednání

Rady a dotazy

Facebook


      © 2017 - Mgr. Jitka STUDÉNKOVÁ lektorka, autorka a průvodce pro zdraví a pohodu
Digitální obchodník
Zpět nahoru