Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku

Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-bookuČlánky

DŮLEŽITÉ!!!DŮLEŽITÉ!!!STOP koronaviru COVID 19 - tonová sklaba

Přidáno 21.03.2020

Všichni teď prožíváme náročné období, kdy se musíme přizpůsobovat tlaku vnějších omezení, zažíváme obavy z nemoci, obavy o své blízké, obavy z budoucnosti, máme strach z nedostatku peněz a ekonomických důsledků pandemie.

Z toho důvodu autor metody A4M dr.Kurt Ebert vytvořil a poskyt k používání skladbu, která vám může výrazně pomoci.

Zobrazit celý článek

Anti L.L.Hay aneb o strachu z druhé strany

Přidáno 16.06.2019

Opakujte si: "Zbavuji se strachu z..." doporučuje ve své knize uznávaná autorka L.L.Hay

Strach není zrovna příjemný pocit a asi všichni by se bez něj rádi obešli. Tedy bez obtěžujícího strachu – bez strachu, který nás omezuje, protože jen blázen nemá žádný strach. Přiměřený strach potřebujeme k životu, chrání nás, abychom například nezkoušeli skákat ze střechy mrakodrapu, kdyby nás napadlo zkoušet, jestli umíme létat nebo ne. 

Zobrazit celý článek

Já jsem přišel s nabídkou kvalitního sexu…!

Přidáno 03.05.2019

To je už otřepaná hláška z filmu Pelíšky. Tak otřepaná, že nejspíš tento článek pravděpodobně odsoudí k ignoranci ze strany Googlu, Seznamu a dalších vyhledávačů. Ale stejně jsem si nedokázala pomoci a použila jsem ji. Lepší příklad jsem nenašla. Nevím jak to máte vy, ale mě proběhne nepříjemný mráz po zádech, když zaslechnu slovo nabídka v souvislosti se sexem.  Přitom by mělo být docela neutrální. A nabídku a nabízení nemám ráda ani jinde. Nabídka. Používá to kde kdo. Vždycky mi naskakuje pocit, že mi bude někdo něco vnucovat.

Zobrazit celý článek

10 faktů o selektivním mutismu dětí

Přidáno 20.09.2017

Nenáviděla jsem to! A už dopředu jsem věděla, že to přijde. Šly jsme s mamkou po ulici na nákup a měla jsem jí jen pro sebe. Povídaly jsme si, co uvaříme k obědu, co budeme dělat odpoledne, chvíli mi vyprávěla jaké to bylo, když byla malá… Pak se pár metrů před námi objevila nějaká paní a v tu chvíli jsem to věděla. S mamkou se na sebe tak zvláštně podívaly a mně bylo jasné, že naše společné kouzlo je pryč. Hned jsem jí začala nesnášet. Strašně jsem toužila po tom, aby jí mamka přehlídla, ale ta mi místo dala herdu do zad: „Tak pozdrav přeci.“

Zobrazit celý článek

Zastavte šíření pomluv!

Přidáno 08.09.2017

Drby, klepy, šeptanda. Zná to každý z nás. První dá šeptem k lepšímu nějakou informaci. Ta se začne  šířit od jednoho člověka k druhému. Cestou se uhlazuje, vytrácejí se podrobnosti, přidávají se domněnky…  Když to pak někdo řekne nahlas, informace  mívá už hodně málo společného s s tím, co bylo vysloveno na začátku.

Zobrazit celý článek

Jak mě ruský tank na 30let připravil o spojení s mámou

Přidáno 20.08.2017

Srpen 1968 je pro někoho téměř jako středověk - prostě čas před jeho narozením. Pro jiné ztráta iluzí a prohraná šance na změnu situace ve společnosti. Pro mě mají tehdejší události přídech dobrodružství. Byla jsem malá, nechápala jsem, co se děje. Vnímala jsem atmosfétu strachu, vzteku i bezmoci.  Nakonec mi jeden malý okamžik po(!) průjezdu několika tanků návsí Kostomlat nad Labem dokázal pozměnit život na dlouhá léta.

Zobrazit celý článek

5 příběhů o ničivém kompromisu

Přidáno 11.08.2017

„Musíš udělat kompromis, jednou ustoupíš ty, podruhé zase brácha. Nemůže být jenom po tvém.“, učíme už malé děti, když chceme rozsoudit už bůhví kolikátou sourozeneckou hádku.

O pár let později jim vysvětlujeme, že láska a vztahy jsou o kompromisech, o umění ustoupit jako způsobu, jak se vyhnout konfliktům, hádkám.

Zobrazit celý článek

Kdy je čas ukončit vztah?

Přidáno 27.06.2017

Nemám takové otázky ráda. Signalizují, že klient nebo klientka minimálně část odpovědnosti za rozhodnutí chtějí přesunout na mě. Tak odpovídám: "Pojď, prozkoumáme a uzdravíme všechny strachy, pochybnosti, rozčílení a jiné "příšerky", které ohledně tématu máš.Ty se pak svobodně rozhodneš, co dál." Nejsem zastánce ukvapených rozchodů, ale někdy  vyjde najevo, že vztah je prakticky mrtvý.

Zobrazit celý článek

Jsou chvíle, kdy to prostě docvakne

Přidáno 29.05.2017

 Znáte to určitě taky. Někdo něco řekne nebo něco “náhodou” uvidíte (třeba titul knížky ve výkladní skříni nebo fotku na facebooku) a v hlavě to zacvaká, zahrká, kolečka zapadnou do sebe,  pak to cinkne a s nadšením z vás vypadne: “Ahááá, to je ono, takhle to je. Super.” Říká se tomu aha moment.
 
Právě jsem jeden zažila!!!
A hned se o něj dělím. Možná pro někoho bude přínosem.
Zobrazit celý článek

Dědeček facebookový rekordman

Přidáno 16.05.2017

Jak se stane dědeček  facebookovým rekordmanem? A dokonce tak, že o tom možná ani netuší a facebook i "s těma internetama" považuje za dílo ďáblovo? Překvapivě jednoduše. Stačí, aby existoval a v jednu chvíli projevil galantní chování vůči ženě o dvě generace mladší. Ale popořádku...

Zobrazit celý článek

Malí prokrastinátoři

Přidáno 11.05.2017

Je jim tak 8-9 let, jiní jsou v pubertě, další už skoro plnoletí a je s nimi docela rozumná řeč. A přesto mají něco společného - odmítají se učit. Někdy v tom je aktivní odpor a malý - no spíš mladý - prokrastinátor je mistrem ve vynalézání důvodů, jak přípravu do školy oddálit, jak se jí vyhnout. Někdy je pasivní. Prosedí i hodiny nad knihou a přitom ve skutečnosti přečte třeba jen půl stránky. Znáte to?

Zobrazit celý článek

Co mě naučila maminka

Přidáno 10.05.2017

Vcelku si zakládám si na tom, že většina článků na mém webu je autorská. Dnes udělám výjimku. V mé schránce přistál půvabný e-mail o ještě půvabnějších výrocích našich maminek a o tom, jak je vnímají děti. I moje maminka něktré z nich používala. S láskou vzpomínám. Dobře se pobavte!!! Autora/autorku neznám.

 

Zobrazit celý článek

Co by měl každý vědět o hádkách mezi partnery

Přidáno 24.04.2017

Hádají-li se naši rodiče nebo přátelé, obvykle si myslíme, že jejich vztah příliš nefunguje. Toto je tradiční pohled na hádky. Ideální a dobře fungující vztah si představujeme bez hádek. Ale není to ve skutečnosti trochu jinak?

Zobrazit celý článek

6+1 důvodů, proč nám chybí energie

Přidáno 28.01.2017

Spíte minimálně 8 hodin denně, během dne odpočíváte  a přesto vám chybí vám pro každodenní fungování energie? Denní únava může mít často velmi překvapivé důvody.  Nalezení skutečného viníka vás možná překvapí, ale stojí za to ho najít!

Zobrazit celý článek

7 dne roku 2017

Přidáno 07.01.2017

Tak je to tady. Naše století má sedmnáct. Sladkých sedmnáct. Tak se to často píše, jako synonymum rané dospělosti.  Věku, který je  v představě nás dospělejších a bohatě dospělých charakterizován jistou bezstarostností,  očekáváním,  sny o budoucnosti, čistotou. Taky možná i určitou naivitou a určitě životní nezkušeností.

Zobrazit celý článek

9 triků, jak se vyhnout skutečnému životu

Přidáno 05.01.2017

Před časem jsem určitou dobu pracovala ve společnosti Partners. Zpětně vidím, že to byl velký omyl a současně velká škola ze světa, který se vymykal mým dosavadním životním zkušenostem. Nejsem už žádné ucho,  zažila jsem už hodně, přesto jsem se v této společnosti často dostávala do situací, které pro mě byly nové, neobvyklé, nečekané a náročné. Vlastně jsem docela narážela. V přímé práci s klienty ne - tam jsem byla sama za sebe a osobně jsem nesla zodpovědnost za výsledek. Ale ze zcela individuální předchozí práce jsem hned nedokázala přeladit na práci v týmu.

Zobrazit celý článek

„Já jsem tomu svýmu chlapovi tolikrát říkala, aby za vámi zašel!!!“

Přidáno 15.12.2016

„Já  vím, že  mu  určitě  pomůžete.  Ale to on né. Prý si to musí vyřešit sám.“ Tuto větu jsem slyšela už mockrát. A když se zkusím vžít do pozice manžela, tak se ve mně začíná stavět všechno proti a rozumím tomu, když následně schůzku zruší. Samozřejmě se stejný obsah dá sdělit i formou doporučení a bez jakéhokoliv tlaku. Pak je vše OK.

Zobrazit celý článek

Jestli to není láska, tak co to je?

Přidáno 07.12.2016

Být neustále spolu, být jako jedno tělo a jedna duše, společně se o všem rozhodovat, mít společné názory, koníčky i přátele.  Pro jednoho to jako pohádkový vztah, druhý se oklepe a naskočí mu husí kůže – to když někdy v životě okusil, jaká je to tíha pokud se vztah promění v citovou závislost, když se jeden druhému patologicky přizpůsobuje a ztrácí tak vlastní osobnost.

Zobrazit celý článek

Hyperaktivní dítě - postrach okolí???

Přidáno 22.08.2016

     Pojem hyperaktivní dítě se mezi maminkami skloňuje dost často. Snad každá druhá maminka má pocit, že právě ta její ratolest musí být hyperaktivní. Alespoň občas.

     Mnohdy tomu tak není. Každé dítě trochu zlobí a přitom se skutečnou hyperaktivitou to nemusí mít nic společného. Pojem hyperaktivní děti není označením pro děti, které zlobí, jsou neposedné anebo sem tam udělají nějakou tu dětinskou hloupost, která vás dožene k slzám nebo smíchu.

Zobrazit celý článek

Jak mám zvládnout, když mu po nocích pípají SMS? Žárlím!!!

Přidáno 22.08.2016

Je půlnoc a vašemu partnerovi přišla SMSka.

Není to poprvé. Opakuje se to už několik dnů. Převalujete se na posteli a přemýšlíte, kdo to vašemu miláčkovi píše. K ránu sice usnete, ale probudíte se se  špatnou náladou, partnera osočíte, že je vám nevěrný a zase se pohádáte. Známý scénář, ve kterém hraje hlavní roli žárlivost.

Zobrazit celý článek

Eeeee…? Jak se to správně? Děvka nebo dívka?

Přidáno 15.06.2016

Proti mně seděla sympatický a hovorná žena. Zrovna vykládala jednu z mnoha příhod z dětství. Najednou se zarazila, svraštila obočí a pak  vyhrkla:“ Jak se to řekne správně? Děvka nebo dívka?“ Byla to  Makedonka. Tři roky života v Praze a práce v bistru jí vybavily obstojnou znalostí hovorové češtiny.  Jen se jí občas stávalo, že zadrhla, když si nemohla hned vybavit některé slovo. U cizinky situace zcela pochopitelná a taky velmi častá i u lidí, kteří zrovna používají svůj rodný jazyk. Znáte takové to „eeeee“, co se objeví několikrát ve větě?

Zobrazit celý článek

10 kouzelných vět pro spokojené děti

Přidáno 31.05.2016

Za dvacet let praxe kinezioložky a terapeutky AFT a A4M jsem vyslechla už hodně a hodně lidských příběhů.  Část mojí klientely tvoří děti se svými strachy, školními problémy, pošramocenými vztahy k rodičům nebo kamarádům, stresem z rozchodu rodičů,… Při osobním setkání v poradně tu a tam od rodičů dostávám dotaz, zda mohou být přítomni po celou dobu s dítětem. Konečné rozhodnutí nechávám na dítěti, ale osobně dávám přednost tomu, aby rodiče u odblokování byli. Děti se pak cítí více v bezpečí a já mám  navíc  možnost použít i další techniky, které vyžadují spolupráci táty nebo mámy. Většinou to je v momentu, kdy už vše vypadá OK, ale jakoby chyběl ještě nějaký krůček k úplnému doladění. V takových případech používám to, co jsem si zvykla nazývat „kouzelnými větami“. Pojďme je teď společně prozkoumat.

Zobrazit celý článek

Chodí u vás muž krok za ženou a nebo může jít vedle?

Přidáno 17.05.2016

Tato hláška ze známého českého filmu mě automaticky napadla, když jsem na konci pozvánky na workshop četla otázku,  zda si může člověk, který ostatním ukazuje cestu k úspěchu, dovolit psát o tom, že si prošel  vyhořením.

Zobrazit celý článek

(Ne)štastná 13 dítěte rozvedených rodičů

Přidáno 16.04.2016

Milý tatínku, milá maminko,

když jste od sebe odešli, tak se toho v mém životě hodně změnilo. Je pro mě těžké se v tom všem vyznat a potřebuju k tomu vaši pomoc - od vás obou.

Zobrazit celý článek

O mužích, ženách a mužoženách

Přidáno 21.03.2016

8.března na Mezinárodní den žen se u jednoho z mých starších článků objevil nový komentář  s krátkou úvahou o mužích, ženách a mužoženách v kalhotách. Je to opravdu tak, že žena oblečená do kalhot vypadá jako bezpohlavní bytost nebo se dokonce chová více mužsky? Jak to vidí odborníci různých profesí? Tak jsem sedla k počítači a obrátila se na módní návrhářku, na lektora seberozvojových kurzů, výtvarnice, specialistu na on-line marketing, učitele,..., aby napsali svůj názor:

Zobrazit celý článek

„A poradíte mi ještě, jak mám zastavit myšlenky?“

Přidáno 10.02.2016

zeptala se mě odcházející klientka ve dveřích. „Mně to v té hlavě šrotuje od rána do večera. Až z toho bývám unavená.“ Nakonec jsme se znovu posadily a uvařily s kafíčko, abychom vše rozebraly.

Zobrazit celý článek

Krabička plná štěstí

Přidáno 01.01.2016

Dovedete si to představit: je den, kdy vám není zrovna nejlíp - prostě den blbec? Ale tentokrát to je trochu jiné. Máte možnost sáhnut do kouzelné krabičky pro kousek štěstí schovaného na horší časy, nechat se jím zaplavit, pozdvihnout koutky a zase se radovat z přítomného okamžiku. Krásná představa.
Ne, opravdu vám nemůžu slíbit, že budete kdykoliv rázem šťastní jako mávnutím čaromocného proutku. Ale kousky štěstí pro budoucí časy si zakonzervovat můžete docela snadno. Jak? To se dozvíte jedině tak, že budete číst dál.

Zobrazit celý článek

Můj 13letý syn se odmítá učit

Mám velký problém s učením a prospěchem svého třináctiletého syna. Bojujeme spolu, trvá to víc než rok.  Vysvětluju, slibuju, vyhrožuju,… Nic nepomáhá, odmítá se podívat na učebnici, nosí čtyřky a pětky, úkoly píše jen občas. Tvrdí, že mu to je úplně jedno. Nechci po něm žádné velké výkony. Stačí mi, když projde. Už to tak nejde dál. Bojím se, co bude za pár let.

Zobrazit celý článek

O učení se a růstu

"Můj táta je borec", říká třináctiletý Lojzík. Akorát bylo blbý, že loni jsme moc...

Přečtěte si už sami, co Lojzíka trápilo


 

Zobrazit celý článek

Taky se vám stává, že začnete něco dělat a skončíte něčím úplně jiným?

Dnes jsem tuto větičku zahlédla na Facebooku. Vybavila se mi slova spolužačky z vysoké školy: „My jsme ráno vyrazily na přednášku, ale nějak jsme skončily na výletě v Děčíně.“ (poznámka: nejkrychlejší trasou to je cca 220 km).  Ano, odchylky od původních směrů mohou být docela dobrodružné. Někdy jsou naopak docela na mrtvici - obvykle v situacích, kdy je třeba dodržet nějaký termín, když na výsledku toho, co máte udělat je závislý někdo druhý, koho nechcete zklamat, když propadnete u zkoušky, když vás opustí partnerka.

Zobrazit celý článek

Dnes ne, miláčku!!! Možná pozítří nebo o víkendu...

Když vyslovím slovo anorexie, pravděpodobně spontánně dodáte mentální. Když přidám sexuální anorexie, tak předpokládám, že minimálně začínáte tušit, kam tímto termínem mířím, i když ho nenajdete ani v mezinárodním seznamu diagnóz a ani se nepoužívá v odborné terminologii.

Zobrazit celý článek

Co jste na sebe prozradili

Jsem jednak žena zvědavá a taky ráda dělám smyluplnou práci. Proto mě zajímá, co zajímá vás. To proto aby se nestalo, že sice budu psát úžasné články, ale vy - návštěvníci  webu - budete odcházet nespokojeni nebo dokonce ještě hůř: budete zklamáni. V takové situaci je to nejlepší zeptat se. Tak jsem to udělala a takto jste odpovídali:

Zobrazit celý článek

Jak přežít letní horka

Zachovejte chladnou hlavu. V přeneseném významu - promyslete si, co ovšechno můžete udělat, aby vaše pocitová teplota byla co nejpříjemnější. A taky to myslím doslova a přináším pár nápadů (a dokonce i mňam receptů), jak se ochladit v horkém létě.

Zobrazit celý článek

Šest cest jak prodloužit den

Velmi často slýchám, jak si lidé stěžují, že nemají dostatek času na své povinnosti a už vůbec jim nezbývá čas na sebe. Jak to tedy udělat, aby se den alespoň o pár minut natáhl? Zpomalit zeměkouli neumíme. Jak to zařídit? Je nereálné si myslet, že ze dne na den budete pro sebe mít hodiny navíc. Ale pevně věřím tomu, že všichni jsme schopni své každodenní aktivity poskládat jako kostky v tetrisu, aby každá minuta byla naplněna co nejlépe. A to platí i pro odpočinek.

Zobrazit celý článek

Lety a pády

Bylo nebylo, dávno tomu  – možná takových  pět šest let to je. To tenkrát v zimě napadlo hodně sněhu a po kratičké oblevě opět začalo mrznout. Chodníky se postupně měnily v klouzačky a nebyla nouze o pády na zem. Při pomáhání  padlým nešťastníkům  jsem si začala všímat, jak různorodě reagují na svá nedobrovolná přistání.

Zobrazit celý článek

Já nejsem líná, já prokrastinuju

"Chci psát článek!  Musím napsat článek! Chytří mentoři říkají, že je dobré napsat alespoň jeden článek týdně! Musím být schopna napsat článek, protože důležitá je pravidelnost – třeba napsat ten jeden p… článek týdně.

Kde vzít téma? Pomóóóct, jak je možné, že všechny ty příběhy, které žiju sama se sebou, i ty, které získávám prostřednictvím  svých klientů, přátel a známých, se z mého mozku naprosto vypařily?"

Zobrazit celý článek

10+1 cest jak si zachovat mládí

1.    Zahoďte nepodstatné číslovky:   věk, váhu a výšku. 

        Péči o ně přenechte lékařům. Platíte je za to.

2.    Ponechte si jen optimistické  přátele

        Neznamená to, že své přítele hodíte přes palubu, když procházejí špatným obdobím, ale držte si od těla všechny prudiče,  stěžovače, černé kroniky  a rozjímače nad tím, jak to dřív bejvávalo lepší.

Zobrazit celý článek

Řekněte životu ANO

Řeknětě životu ANO. Možná vám to zní divně. Zní to jakoby vás život žádal o ruku (pak je to ještě divnější pokud jste muž). Řekněte ANO boelsti a trápení, řekněte ano všemu, co přichází. Zdá se to divné? Nebo ne? Jak prožíváte situace, kdy se cíte osamoceni, zaskočeni, máte strach nebo vztek, kdy se vaše situace zdá beznadějná či neřešitelná. Přijímáte je nebo se jich raději chcete co nejrychleji zbavit?

Zobrazit celý článek

19+1 důvodů, jak se vyhnout čemukoli

O kočkách se říká, že jejich úkolem je polehávat a sledovat, jak se život mění k jejich obrazu.  Stejně polehávající lidi označíme jako lenochy. Jsou i tací, kteří jsou neustále v pohybu, ale některé věci ne a ne udělat včas. Jsou mistry v odkládání.  Jejich tématem je prokrastiace.

Prokrastinace je zajímavé a moderní slovo. Když jej zadáte strýčkovi Googlovi, tak na vás vysype více než 181000 odkazů. Přesto mnozí vytrvalí prokrastinátoři ani netuší, že prokrastinují protože toto slovo jednoduše neznají. Tito lidé odkládají. Ano, je to už jen hra se slovíčky.

Zobrazit celý článek

Objímání jako životní styl

Objimani je přirozenou reakcí na pocity náklonosti, lásky a přátelství...

Objimani je projevem soucitu, touhy a radosti...
 
Objímání otevírá srdce citům a pravdě...

Zobrazit celý článek

Jak zvládnout vánoční třaskavou směs

Vzplál vám adventní věnec?
Přijela nečekaně tchýně?
Zvědavé dítko vyzkoušelo, jak dlouho přežije kapr ve vaně bez vody?
Přestala fungovat lednička na Štědrý den a venku je teplo jak na jaře?
Děti objevily a prozkoumaly všechny dárky?

Cítíte, že vaši partnerce/ partnerovi  přestává fungovat mozek, před očima se mu asi objevuje bílo (nebo rudo či temno) a vypadá to na blížící se výbuch?

Zobrazit celý článek

Čertovská první pomoc

Áááááá, to je Toník (či Libor, Pepík, Anička, Maruška,…),

tady v knize hříchů, že si nečistíš zuby…ale, ale… a co je psáno to je dáno…a taky neuklízíš…ajaj

Ale  to se ti tady bude líbit!!! V pekle se neuklízí, tady nemá kdo uklízet, v pekle nejsou maminky!!!

Tak co, čírťata, necháme si ho tady? Vezmeme mu míru na pytel? Budete si mít s kým hrát.

No možná bys z toho mohl vyváznout, když mi slíbíš, že budeš po sobě uklízet a že si budeš čistit zuby.  Ale musíš mi to slíbit. A já tě uvidím, jestli to plníš.

Kopyto na to?

Zobrazit celý článek

Cesty nápadů a tvořivosti - 4 životní síly (iniciativa)

Cesta nápadů a tvořivosti, díl třetí - INICIATIVA

Tak jak dítě roste, vyvíjí se a mění i hranice, ve kterých dítě svoji iniciativu uplatňuje. Už předchozí období bylo charakterizováno velkým objevováním světa kolem sebe.  V období předškolního věku nastává velký rozvoj inciativy. Děti dostávají poprvé nový a velký prostor pro uplatnění iniciativy mezi vrstevníky. Dochází k tomu tedy i v případě, kdy v předchozí etapě byla jejich iniciativa a proaktivita potlačena výchovou.

Zobrazit celý článek

Tajemné zápisníky III.

Náš miniseriál o tajemných zápisnících dospěl ke poslednímu třetímu dílu. Je určen pro vytrvalé, kteří to se  rozhodnutím  být tvůrcem svého života myslí vážně a jsou ochotni pro to něco udělat. Jste takoví? Pak čtěte dál!

Ještě váháte, ještě jste nedospěli jste k rozhodnutí? Čtěte dál, protože možná uvidíte cestu,  která  pro vás bude lákavá a dobrodružná.

Tento zápisník se jmenuje Ranní stránky a v jeho plné kráse jsem ho objevila v knize Umělcova cesta – duchovní cesta k vyšší kreativitě

Zobrazit celý článek

Cesty objevitelské - 4 životní síly (citlivost a autonomie)

Čtyři životní síly, díl druhý - CITLIVOST A AUTONOMIE

Období přibližně od patnácti měsíců věku dítěte cca do třech let je zajímavé zkoumáním a objevováním čehokoliv. Dítě se začíná „stavět na vlastní nohy”, začíná prosazovat svou vůli na všechny strany a s velkou intenzitou. Zatím nezná své meze, tak zkouší všechny své možnosti, vnější i vnitřní. Vše si ale dítě nemůže dovolit, naráží proto na omezení rodičů.

Zobrazit celý článek

Cesta do přátelského vesmíru - 4.životní síly (důvěra)

Přidáno 30.10.2014

Čtyři životní síly, díl první  –  DŮVĚRA

 Představte si sebe sama jako malé miminko:

 

 

  • Když jste v náruči u klidné a spokojené maminky, která se vám naplno věnuje
  • Když ležíte v postýlce a maminka se o něčem hodně důležitém dohaduje s tatínkem, nerozumějí si a zvyšují hlas
  • Když ležíte v postýlce, jste v nepohodě z počínající rýmy a vaše maminka je hodně nejistá. Bojí se, že nerozpozná, kdyby to byly první příznaky vážné nemoci
  • Když ležíte v postýlce a maminka je někde pryč. Hned po narození se vás vzdala a vy jste spolu s dalšími miminky ve velkém domě. Občas vás ta paní, co jí říkají sestra, přebalí a nakrmí, ale mazlí se s vámi jen kratičkou chvíli.

Už vám je nepříjemno? Výborně, pokračujeme dál!

Zobrazit celý článek

4 životní síly aneb být dítětem je fuška

Přidáno 07.10.2014

Ačkoliv jsme součástí společnosti a rodíme se do zcela konkrétních podmínek konkrétních vztahů, tak o svém životě v konečném důsledku rozhodujeme sami. My jsme sami tvůrci svého životního příběhu a v různých životních obdobích se učíme dovednosti potřebné k tomu, abychom v životě obstáli co nejlépe.
Podle  německého psychologa E.Ericsona v různých etapách života překonáváme určitý rozpor a jeho vyřešením získáváme odpovídající cnost, která podpoří rozvoj naší osobnosti. Pojďme se podívat na první čtyři, které jsou úkolem dětského věku (kojenec, batole, předškolák a školák). Učíme zvládat čtyři různé síly-dovednosti, které potřebujeme k tomu, abychom byli úspěšní v nejrůznějších životních  situacích.

Zobrazit celý článek

10 kroků ke zvýšení sebevědomí

Přidáno 02.10.2014

Asi nemá cenu psát dlouhý úvod. Věřím, že vy sami tušíte, jestli svoji sebejistotu potřebujete nebo nepotřebujete podpořit. Takže jdeme do toho bez odkládání

 

 

1. Vezměte si tužku a papír

  • Napište své klady

Už jste u konce? A kolik jich máte? 5-6 jich opravdu nestačí. Pište dál a

Zobrazit celý článek

Co je a co není reiki

Přidáno 28.09.2014

Váhám, zda tento článek vůbec vložit. O reiki bylo napsáno mnoho článků, knih a zveřejněno kvanta internetových článků. Má smysl přídávat další? Nakonec mě přeci jen napadlo, co v informacích kolem reiki postrádám.

V dtobě, kdy jsem se poprvé s reiki setkala, v naší republice působilo pouhých devět mistrů reiki a existovala jedna jediná kniha o reiki v češtině. O té doby nastal obrovský boom. Kamsi se vytratila jednoduchost a elegance.

Zkusila jsem ji pro vás i pro sebe znovu ukázat:

Zobrazit celý článek

Příběh o každém a kdokoliv

Přidáno 25.09.2014

Toto je krátký příběh o čtyřech lidech, kteří se jmenovali Každý, Někdo, Kdokoliv a Nikdo. Bylo třeba vykonat jeden velmi důležitý úkol a Každý
 

Zobrazit celý článek

Dar života

Moje maminka se narodila v roce 1928 a pocházela ze skromných poměrů. A tak, podobně jako v jiných rodinách, se naučila rozlišovat tři druhy oblečení. První bylo na ven a na doma. To bylo oblečení, ve kterém se vykonávaly všechny domácí práce a práce kolem domu. Pak bylo oblečení na všední den. To se nosilo do školy nebo do práce. Poslední bylo oblečení na neděli.

Zobrazit celý článek

Tajemné zápisníky II.

Přidáno 21.09.2014

Jsem tu znovu s tématem tajemných zápisníků.

Předpokládám, že první z nich jste už vyzkoušeli a že užíváte jeho úžasných schopností zvýšit pocit radosti, vyladit vnitřní úsměv a zvednout koutky nahoru. Dnes se seznámíme s dalším kouzelným zápisníkem, který má tu moc zlepšit vaše spaní.

 

Zobrazit celý článek

Konspirační teorie o 11.září v českém školství

Přidáno 09.09.2014

Tý brďo, asi se chystá atentát na ministerstvo školství nebo únos pana ministra za účelem donutit ho, aby zrušil školu!!! Taková nebo podobná myšlenka může prolétnout hlavou kdejakému školákovi po přečtení titulku článku. Ne, opravdu se nechystá žádný teroristický útok a ministra nám taky neseberou. Chystá se větší kalibr - jde o kobercový nálet na všechny žáky a studenty. Na kantory taky.

Zobrazit celý článek

Tajemné zápisníky I.

Přidáno 04.09.2014

Před několika dny jsem dokončila stránku s referencemi od spokojených klientů. Na závěr jsem si ji přečetla od začátku do konce.  Wow ! Mozek se zaplavil endorfiny, když jsem to viděla pohromadě. Nápad! To se přeci dá dělat systematicky!

Zobrazit celý článek

Odpustit! Ano, ale jak?

"Nemusíme vědět, jak odpouštět. Jediné, co musíme udělat, je být ochotni odpustit. Vesmír se postará o to, jak."

Luise L. Hay - Myšlenky srdce - poklad vnitřní moudrosti

Krásná slova, jen v praxi mají trochu zádrhel.
Velice často se totiž stává, že chceme odpustit, ale určitá naše část to prostě nedokáže, protože emocionální zranění bylo příliš silné.

Zobrazit celý článek

Jak si vyčistit hlavu

Dnešní požadavky jsou často velké a je třeba v hlavě udržet hodně věcí. Asi všichni znáte ten stav, kdy máte hlavu přesycenou a další věci Vám už prostě nebere. Jak se toho zbavit?

Zobrazit celý článek

"Dělej něco, utíkám ti!!!"
Tvůj život

E-book zdarma
9 tipů a triků pro lepší život

E-book zdarma

Volejte, pište!

Rady, dotazy, objednání

Rady a dotazy

Facebook


      © 2017 - Mgr. Jitka STUDÉNKOVÁ lektorka, autorka a průvodce pro zdraví a pohodu
Digitální obchodník
Zpět nahoru