Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku

Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-bookuLety a pády

Bylo nebylo, dávno tomu  – možná takových  pět šest let to je. To tenkrát v zimě napadlo hodně sněhu a po kratičké oblevě opět začalo mrznout. Chodníky se postupně měnily v klouzačky a nebyla nouze o pády na zem. Při pomáhání  padlým nešťastníkům  jsem si začala všímat, jak různorodě reagují na svá nedobrovolná přistání.

.

  • někdo svůj pád bral s humorem.  Leckdy byl doprovázen i smíchem - především tehdy, když byl jedinec šťastnou náhodou nasměrován do kupy sněhu odhrnutého do strany chodníku. Sem tam se objevilo radostné dětské chování a náznak hry
  • jiní byli neutrální. Vstali a tvářili se, že se nic nestalo. Moc by mě zajímalo, zda nepřemýšleli o tom,  jestli  je náhodou  je v takové (rozuměj trapné) neviděl někdo známý.
  • Další si ulevovali vulgárním výrazem, což je adekvátní situaci, protože je dokázáno, že takové zanadávání od plic snižuje bolest
  • Poslední skupinou jsou nadávači na domnělé viníky, kteří způsobili, že spadl (neodhrabali sníh, neposypali chodník, posypali ho špatně, špatnou směsí,...)

Ale nikoho, opravdu nikoho v takovou chvíli  nenapadne, aby si stěžoval na na skutečnou příčinu pádu.

Aby si stěžoval na GRAVITACI!

Možná si teď ťukáte na čelo a považujete mě za blázna.  Stěžovat si na gravitaci. To je přeci blbost.

Víte proč?

Protože nejde změnit.

A na to, co nejde změnit, si nestěžujeme. To prostě přijímáme.


A taky  nikoho nenapadne, aby si stěžoval sám na sebe – třeba na svoji nadváhu, která způsobuje nepružnost a neohrabanost, nebo na své boty, které jsme si koupili, protože vypadají úžasně, ale nepodívali jsme se na materiál, ze kterého jsou vyrobeny podrážky.

Víte proč?

Protože je příjemné být obětí. Na chvíli to přináší výhody. Politují nás, soucítí s námi, pomohou nám,…


"Stěžovaní je vždy projevem toho, že nepřijímáme to, co je.

Když si na něco stěžujete, děláte se sebe oběti.

Proto nežádoucí situaci buď ZMĚŇTE nebo PŘIJMĚTE nebo BĚŽTE PRYČ.

Všechno ostatní je šílenství.“

                                                                                                          Eckhart Tolle

Když jste v nežádoucí situaci:

1. Změňte to!

Prozkoumejte všechny možnosti a udělejte akci. Možná je důležité postavit se sám za sebe a říci někomu/něčemu ne. Když se k vám nechovají dobře, máte právo přijít a vyjádřit, že vám to nepříjemné, uráží vás to,…

Možná budete malovat rozsáhlé myšlenkové mapy na plachtu balícího papíru nebo se budete vyptávat přátel, rodičů či odborníků, aby vám poskytli vodítko k řešení, možná vás to bude stát hodně úsilí a času, ale nakonec to budete vy, kdo se bude cítit dobře.

2. Přijměte to!

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete nepostavit se za sebe aktivně (bod 1. Změňte to!), pak se vyhněte kritice a hodnocení druhých. Místo toho  soustřeďte se na sebe. Situaci využijte jako učební lekci, kterou jste dostali, aby jste se dál mohli rozvíjet. Prozkoumejte,  co se s vámi děje, jaké pocity prožíváte, do jaké slabiny se situace strefuje a pak využijete všechny možnosti, aby jste změnili svoje reakce, abyste u sebe přijali něco, co jste u sebe zatím neviděli, popírali, nechtěli se k tomu znát. Někdy bude stačit pouhé uvědomění, jindy budete potřebovat některou z technik – třeba kineziologii nebo A4M(akupunktura pro mysl).

3. Běžte pryč!

Dejte výpověď, odstěhujte se, změňte školu/třídu, najděte si jiné koníčky,…

Ale ještě před tím opravdu pečlivě prozkoumejte, zda není něco, co nejdříve můžete změnit u sebe. A teprve pak udělejte rázný krok.

Před časem jsem se setkala s vysokoškolskou studentkou. Končila první ročník a ve škole nenáviděla snad všechno, byla tam nešťastná, trápila se . Zdálo se, že výběr školy byl naprostý omyl a rozhodovala se, že  odejde.  Opravdu to vypadalo, že nemá smysl, aby tam setrvávala dál. Až na jednu maličkost. Stejná situace se jí zopakovala už podruhé. Nakonec se ukázalo, že je pevně uvízlá ve strachu, že kdykoliv a kdokoliv může odhalit její slabiny a domnělou neschopnost. To pro ní představovalo velkou hrozbu. Mozek zavelel k útěku z nebezpečného prostředí. Na tento program se naladila už někdy v první třídě, kdy se na ní rodiče zlobili za nějaký neúspěch v učení. Uvolnily jsme to spolu a po prázdninách mi přišla SMS: Tak jsem ve druháku a je to v POHODĚ!


Změňte to!  Přijměte to! Běžte pryč!

NEZŮSTÁVEJTE SEDĚT NA P….I  VE SNĚHOVÉ ZÁVĚJI. MOHLI BY VÁS NAJÍT AŽ NA JAŘE!

NEZŮSTÁVEJTE ZAPOMENUTÍ VISET NA ŠŇŮŘE AŽ DO ZIMY JAK KOLÍČKY NA OBRÁZKU. STEJNĚ TO NIKDO NEOCENÍ.

>>>UDĚLEJTE AKCI!<<<


PROTOŽE VŠECHNO OSTATNÍ JE ŠÍLENSTVÍ!

© Mgr.Jitka Studénková  Kopírovat můžete v plném znění, s aktivním odkazem na tyto stránky  a včetně této poznámky.

NahoruTisknout stránku

"Dělej něco, utíkám ti!!!"
Tvůj život

E-book zdarma
9 tipů a triků pro lepší život

E-book zdarma

Volejte, pište!

Rady, dotazy, objednání

Rady a dotazy

Facebook


      © 2017 - Mgr. Jitka STUDÉNKOVÁ lektorka, autorka a průvodce pro zdraví a pohodu
Digitální obchodník
Zpět nahoru