Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku

Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku7 dne roku 2017

Tak je to tady. Naše století má sedmnáct. Sladkých sedmnáct. Tak se to často píše, jako synonymum rané dospělosti.  Věku, který je  v představě nás dospělejších a bohatě dospělých charakterizován jistou bezstarostností,  očekáváním,  sny o budoucnosti, čistotou. Taky možná i určitou naivitou a určitě životní nezkušeností.

Chodili spolu z čisté lásky,
a sedmnáct jim bylo let.
A do té lásky bez nadsázky
se vešel celý širý svět...

zaznělo v prvním českém muzikálu Starci na chmelu (Ladislav Rychman, 1964)

Sedmnáct - na prahu dospělosti

     Na sedmnáctileté se díváme s určitou shovívavostí a ponecháváme jim právo na chyby vyplývající z malých životních zkušeností.  Jsou sice téměř plnoletí, ale ne úplně…  Puberta je pryč, zůstává závislost na rodičích a mnohé  myšlenky určitě  začínající: „Až mi bude osmnáct, tak...“

 • budu bydlet sám
 • od nikoho si nenechám kecat do života
 • začnu podnikat
 • pojedu studovat do Ameriky
 • udělám si řidičák

     Sedmnáct je doba, kdy člověk stále ještě zažívá mnohá poprvé. A každé prožité poprvé je vždy provázeno intenzivnějšími pocity než podesáté či posté.

     Sedmnáctka je sice mladá, ale  zaokrouhlujeme ji nahoru na dvacet. Zatímco šestnáctka má tendenci blížit se k patnáctce, tak sedmnáctka má daleko víc tíhne k zaokrouhlení nahoru na desítky. Je v ní daleko větší potenciál dospět.

Sedmnáct a já

     Když jsem byla malá, ráda jsem sledovala  televizní seriál o zvířatech s názvem  Přežijí rok 2000?  Rok 2000 se zdál  nekonečně vzdálený. A najednou nové tisíciletí slaví své sedmnáctiny. Teda jestli vůbec ještě můžu psát o tomto tisíciletí jako o novém.  Ale asi ano.

      Později sedmnáctka v datu nabrala i jiný význam.  Sedmnáctého dne v měsíci zemřela moje maminka, sedmnáctého dne v měsíci zemřel i táta. A jejich datum svatby? Hádejte! Bylo to 17.listopadu!!!

     Nedávno jsem na You Tube narazila na ukázku z hodně starého seriálu. V názvu má také sedmnáctku:  Sedmnáct zastavení jara.

   

  Seriál byl svého času hodně populární.  Hlavnímu hrdinovi plukovníku Maximu Isajevovi (V. Tichonov) sovětskému dublovi se podařilo proniknout do gestapa a mařit plány hitlerovců. Plukovník Maxim Isajev – tehdejším režimem povolený romantičtější James  Bond - byl gentleman a asketa. V několika minutách, kdy si hledí s ženou, propašovanou na tajnou schůzku do očí, je řečeno vše. Dnes je tato scéna vnímána  jako ten nejslabší  čajík. Tehdy se diskutovalo, zda ji vůbec  seriálu ponechat.

 

A co říká na 17 numerologie?

     Číslo dne sedmnáct vytváří zvláštní směsici. Kombinace jedničky a sedmičky dodává velkou sílu, zároveň však ústupnost, účastnost, citlivost a bezelstnost. Z jedničky získává nezávislost a ctižádost, ze sedmičky její pozorovací schopnosti a potřebu vlastních životních zkušeností. Sedmička je číslem dokonalé formy ve fyzické rovině (např. tóny hudební stupnice). Proto energie, která tu vzniká, v zásadě fyzické povahy a dává člověku schopnost zvítězit sám nad sebou. Obě čísla dohromady oscilují k osmičce, která je číslem mentální energie a rovnováhy. Osmička je také číslem ctižádostivým a samostatným a dalo by se říct, že sedmnáctka poskytuje dvojitou dávku nezávislosti – jak z jedničky, tak i z osmičky.


     Lidé narození sedmnáctého jsou velmi zdatní, pracovití, výkonní a bystří. Ve své činnosti uplatňují jak své vůdcovské schopnosti, tak svou citlivost a soucit. Často se objevují v oblastech, kde se mohou starat o druhé - jako je zdravotnictví, fyzioterapie, léčitelé.


     Milostný vztah je pro tyto lidi krajně důležitý, protože prostřednictvím lásky snáze dokáží najít rovnováhu.
    

     Negativní osoba s číslem dne sedmnáct může být zlostná, vrtošivá a soužití s ní bývá náročné. Bývají to primadony, které ustavičně potřebují, aby je partner ubezpečoval o jejich kvalitách a vychvaloval je, a pokud se tak okamžitě nestane, začnou dělat scény.

 

     Tolik moje asociace na sedmnáctku. Nicméně skončit numerologickým významem sedmnáctky a jeho vlivu na osoby narozené sedmnáctého dne v měsíci, považuju v případě roku za chybu. Je třeba uvažovat letopočet jako celek:.

 

Součet číslic v letopočtu 2017 je 1

Klíčová slova pro 1:

začátek, aktivita, agresivita, dynamičnost, průkopnictví, energie, neobvyklý, unikátní, první a nejlepší, sám, ego, vlastní Já

Líbí? Nebo ve vás budí respekt?

Pojďme se podívat dál:

 • Jednička je číslem stvoření, prvním číslem, ze kterého vycházejí všechna ostatní. Představuje činorodého člověka a mocnou sílu.
 • Jednička přináší výsledky. V životě se jen těžko nenechává omezovat. Může být někdy arogantní nebo dokonce agresivní.
 • Jednička chce růst a získat naplňující životní formu.
 • Dokáže proměňovat sny ve skutečnost.
 • Jednička se snáze než ostatní vypořádává s nepříznivými vlivy osudu.
 • Jednička je odvážná a nevyhýbá se nebezpečí.

 

Wow, vypadá to, že když využijeme tento potenciál, tak máme šanci na konci tohoto roku být o hodný kus dál v kterékoliv oblasti života.

I v roce 2017 jsem připravena pománat vám řešit zádrhele

v životě a mít se líp!

776 197 526

studenkova@jitkastudenkova.cz

 

 

© Mgr.Jitka Studénková 

Děkuji, že ctíte autorská práva. Kopírovat můžete v plném znění, s aktivním odkazem na tyto stránky www.jitkastudenkova.cz  a včetně této poznámky.

 Tisknout stránku

"Dělej něco, utíkám ti!!!"
Tvůj život

E-book zdarma
9 tipů a triků pro lepší život

E-book zdarma

Volejte, pište!

Rady, dotazy, objednání

Rady a dotazy

Facebook


      © 2017 - Mgr. Jitka STUDÉNKOVÁ lektorka, autorka a průvodce pro zdraví a pohodu
Digitální obchodník
Zpět nahoru