Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku

Zde si můžete vložit údaje pro stažení e-booku(Ne)štastná 13 dítěte rozvedených rodičů

Přidáno 16.04.2016

Milý tatínku, milá maminko,

když jste od sebe odešli, tak se toho v mém životě hodně změnilo. Je pro mě těžké se v tom všem vyznat a potřebuju k tomu vaši pomoc - od vás obou.

 • Jsem dítě a jsem dítě vás obou, oba vás potřebuju úplně stejně, i když teď mám  jednoho rodiče, u kterého bydlím a který se o mě stará většinu času.
 • Jsem dítě a oba vás mám stejně rád. Nemluvte přede mnou špatně o tom druhém  ani se mě neptejte, koho mám raději. To mě moc bolí.        

      

 • Jsem dítě a občas potřebuju pomoc, abych mohl být v kontaktu druhým rodičem. Vytočte mi jeho telefonní číslo předepište mi  jeho adresu  na pohlednici, pošlete mu moje fotky, pomozte mi vybrat nebo vyrobit dárek  k Vánocům.
 • Jsem dítě, nejsem balík, který si předáváte mezi dveřmi.  Taky nejsem váš poslíček. Mluvte spolu přímo  jako dospělí lidé.  Když se ignorujete nebo hádáte je to pro mě moc zlé.
 • Jsem dítě a mám pocit viny, když je jeden z vás naštvaný za to, že jdu k tomu  druhému.. Nejraději bych byl pořád s vámi oběma. Jsem dítě a  neumím  se rozdělit dva kusy - jenom proto, že jste vy naši rodinu roztrhli.
 • Prosím,  neplánujte nic na dobu, kdy mám být s druhým rodičem. Část mého času patří mojí mamince a mně, část mému tatínkovi a mně. Dodržujte to, prosím.
 • Jsem dítě a místo jistoty  mám najednou v životě velký zmatek. Nevyčítejte mi, když se vám nevolám a nepíšu v době, kdy jsem s druhým rodičem. Mám teď dva domovy a potřebuju  je od sebe  oddělovat, abych se ve svém životě trochu vyznal.
 • Jsem dítě, ne balík, který si předáváte mezi dveřmi. Pozvěte toho druhého na chvíli dál a promluvte si o tom, jak byste mohli můj  život nějak zlepšit. Vždycky, když si mě předáváte nebo přebíráte, jsou to pro mě kratičké chvilky, kdy vás mám oba. Neničte mi je tím, že se ignorujete nebo hádáte.
 • Jsem vaše dítě, ne partner/ka, tak mi  nevyprávějte mi věci, kterým ještě nemohu  rozumět. O tom mluvte s jinými dospělými.
 • Dohodněte se o penězích. Nechci, aby jeden z vás měl moc peněz a ten druhý jen málo. Taky mi  řekněte  na rovinu, když někdy s nimi někdy nevystačíte. Pro mě je stejně mnohem důležitější společný čas než peníze. Z něj se času se raduji mnohem víc než z nějaké nové hračky.
 • Jsem ještě dítě a hodně se toho pro mě změnilo.  Nechte v mém životě co nejvíc věcí tak, jak bývaly před vaším rozchodem – třeba můj pokojíček nebo úplně malé zvyky naší rodiny.
 • Jsem dítě vás obou. To taky znamená, že mám dva dědečky a dvě babičky.  Nechci je ztratit ještě i toho druhého dědečka a babičku.
 • Buďte co nejvíc neutrální k novému partnerovi, kterého si ten druhý našel nebo najde. S tímto člověkem musím také vycházet. A to je pro mě snadnější, když spolu budete vycházet. Stejně by bylo pro mě lepší, kdybyste si oba brzy našli někoho, koho byste měli rádi. Nebyli byste na sebe už tak zlí.

 

Pokud jste v situaci rozvedeného rodiče, dovedu si představit, že tento text pro vás může být docela citlivým tématem. Je-li to tak, stahněte si prostřednictvím  formuláře vpravo e-book 9 tipů a triků pro lepší život a vyzkoušejte některou z technik na snížení hladiny stresu.

Další možností řešení je osobní konzultace nebo konzultace po Skype

tel.:776 197 526

 

Přečtěte si také:

>>>Cesty nápadů a tvořivosti - 4.životní síly<<<

 

© Mgr.Jitka Studénková 

Děkuji, že ctíte autorská práva. Kopírovat můžete v plném znění, s aktivním odkazem na tyto stránky www.jitkastudenkova.cz  a včetně této poznámky.

 


Tisknout stránku

"Dělej něco, utíkám ti!!!"
Tvůj život

E-book zdarma
9 tipů a triků pro lepší život

E-book zdarma

Volejte, pište!

Rady, dotazy, objednání

Rady a dotazy

Facebook


      © 2017 - Mgr. Jitka STUDÉNKOVÁ lektorka, autorka a průvodce pro zdraví a pohodu
Digitální obchodník
Zpět nahoru